" /> Gaz Açım Süreci | İkbal Mühendislik

Gaz Açım Süreci

1
Gaz Açma İşlemi ne zaman yapılır?
Aktif kullanımdan önceki son işleminiz olan “Gaz Açma İşlemi” için Tesisatçı firmanızın İGDAŞ’a başvurması ve gaz açılışı için randevu alması gerekir. Randevu tarihinde İGDAŞ yetkili mühendisi tarafından tesisatın uygunluk kontrolü yapıldıktan sonra gaz açılır.
Tesisatçı firmamın hangi gün randevu aldığını nereden öğrenebilirim?
Tesisatçı firmanıza İGDAŞ tarafından randevu tarihi verildiğinde firmanız randevu detayları ile ilgili olarak sizi arayıp bilgilendirecektir.
Sözleşme yapıldıktan sonra gaz kullanımına başlanabilir mi?
Gaz kullanımına başlayabilmeniz için, “Doğalgaz Kullanım Sözleşmesi” yaptıktan sonra İGDAŞ’ın yetkili mühendisleri tarafından gaz açılışı yapılması gerekir. Sertifikalı firmanızdan randevu gününü öğrenebilirsiniz.
Doğalgazın önceden kullanılmış olduğu bir yerde tekrar gaz kullanmak için ne yapmak gerekir?
Doğalgazın önceden kullanılmış olduğu bir yerde tekrar gaz kullanmak istediğinizde; yeni sözleşme için İGDAŞ Abone Merkezlerimize başvurmanız gerekmektedir.
Yeni sözleşme için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Yeni sözleşme işlemleri ancak gazı kullanacak şahsın adına ve bizzat kendisi tarafından yapılmalıdır. Sözleşme işlemlerinin üçüncü şahıslar tarafında yapılacak olması durumunda vekâletname gerekmektedir. Yürütülen işlemler esnasında, ilgili tesisata ait ödenmemiş borç bulunmamalıdır.
Call Now ButtonHemen Ara